How-to

Ламелярна косметика – твоя друга шкіра

Що таке ламелярна косметика?

Крем/емульсія/бальзам/тонер, який своєю хімічною структурою імітує ліпідний шар шкіри. Звучить як якась магія! Втім, все, що пов’язане з хімією та фізикою магією і є просто на надрівнях клітин або атомів.

Як?

Унікальна структура ламеллярних емульсій схожа на будівельний матеріал рогового шару нашої шкіри. Звичайні креми, до яких ми звикли, утворюють на нашій шкірі плівку, тоді як ламмелярні емульсії рівномірно розподіляються по поверхні рогового шару і буквально вбудовуються в клітини шкіри.

Для чого?

Ламелярні емульсії відновлюють пошкоджені ділянки епідермісу на клітинному рівні та зміцнюють захисний бар’єр шкіри, відновлюють її. Належать до дерматологічної косметики, а отже можуть використовуватися вагітними, дітьми, а також тим, хто страждає на атопічний дерматит, роздратування, сухість.

База знань та дослідження.

Слово ламелла (lamella) з англійської перекладається як пластина/тонкий шар, а слово ламеллярний (lamellaris, lamellosus), як шаруватий/що складається з пластинок. Тому ламелярний означає шаруватий. Тобто, це така структура, коли шари чергуються, змінюючи один одного. Отже, якщо ми говоримо про ламеллярний крем, то це такий крем, у якого емульсія має шарувату структуру, де кожна крапелька олії оточена, так званими, бішарами з прошарками води. Це називається ламеллярная емульсія. Всі емульсії поділяються на два основні типи: «прямі» олія у воді (М/В) та «зворотні» вода в олії (В/М). Ламелярні емульсії є третім типом емульсій, де масло і вода розташовуються шарами.

Роговий шар є кілька рядів корнеоцитів, що знаходяться в оточенні міжклітинного ліпідного матриксу. Міжклітинний простір під мікроскопом є чергуванням паралельних, плоских водних і ліпідних шарів. Ці шари прийнято називати ламелами.

Для збереження ліпідного шару шкіри, що зазнає щоденної атаки зовнішніх факторів (особливо згубно позначається вплив агресивних хімічних речовин, у тому числі і ПАР) доцільно використовувати ліпіди. Бар’єрні ліпіди утворюють щільний, погано проникний для води та чужорідних речовин заслін.

Результати досліджень показують ефективність застосування суміші ліпідів, що моделюють склад епідермісу ліпідів для обробки шкіри з порушенням бар’єрної функції. За 4-х годинний період у 5 разів знижується трансдермальна втрата води.

Серед корейської косметики також є бренди, які виробляють ламеллярну косметику з догляду. У нашому магазині представлені бренди Atopalm та Real Barrier. Обидва бренди – це розробка корейської фармацевтичної компанії NeoPharm. Кошти дерматологічно протестовані.

Всі засоби із технологією MLE (Multi Lamellar Emulsion) мають щільну текстуру. Наприклад, Atopalm MLE Cream або Real Barrier Cream за консистенцією нагадують густу олію.

При зіткненні зі шкірою ніби тануть і добре розподіляються на шкірі. Не висять плівкою. При цьому чудово підходять для осінньо-зимового періоду за рахунок текстури та захисної технології. Креми підходять для використання під макіяж, але варто витримати перед нанесенням тонального або пудри 15 хвилин. Також можна використовувати на ніч.

Якщо крем здається щільним або просто хочеться легше текстуру, варто використовувати формат лосьйону. Та ж технологія та склад, але полегшена консистенція.

А якщо шкіра сильно пошкоджена, висушена, роздратована, то має сенс використовувати крем з пантенолом Atopalm Panthenol Cream – за рахунок цього активного інгредієнта крем надає посилену регенеруючу, ранозагоювальну, зволожуючу дії.

Тонер Real Barrier Extreme Essence Toner також має щільну густу консистенцію, дуже круто зволожує, прибирає відчуття стягнутості після вмивання та ідеально підходить під крем.

Оскільки це тонер, а не тонік, використовуємо пальці, долоні, ніяких ватних дисків або спонжів. Кілька крапель вилити на долоні, потім рухами, що поплескують, нанести на шкіру обличчя. Зачекати хвилинку і нанести крем.

Результат: восени у мене зазвичай лущиться шкіра від перепадів температур, а з початком опалювального сезону і поготів! І зараз саме ламелярний крем та тонер допомагають мені пережити цей період. Шкіра не лущиться, немає почервоніння, більш щільна і доглянута на дотик.

Також у брендів є засоби для дітей – для вмивання, креми, бальзами для губ, засоби для тіла, шампуні тощо. Усі вони з унікальною ламеллярною технологією.

Причому дуже круто, що бренди випускають кошти у міні-форматах – можна спробувати у мініатюрі, а потім уже розглядати покупку повнорозміру.

Замовити можна у нас на сайті:

https://hitomi.com.ua/brend/atopalm/

https://hitomi.com.ua/brend/real_barrier/

Всім красивої шкіри!

Ната і команда Hitomi

У статті використані матеріали із відкритих джерел.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.