Корейска косметика

Moisturizing vs Hydrating: правила зволоження

Зволоження – базовий функціонал практично будь-якого незмивною косметичного продукту для особи. Давайте розбиратися, як зволожувати правильно і чи буває багато вологи?

Найчастіше, на стандартній банку зволожуючого крему написано “зволожуючий”. І можна довіритися цьому засобу – в ньому будуть кілька інгредієнтів, які комплексно подбають про те, щоб волога потрапила в шкіру і затрималася там.

Нормальний тип шкіри – велика рідкість: це шкіра, на якій немає висипань, комедонов, жирного блиску, лущення, стягнутості. У неї міцний бар’єр, тому вона не втрачає вологу стрімко, на її поверхні досить жирів, але немає їх надлишку. Саме тому цього типу шкіри досить підтримувати рівень зволоженості нанесенням крему 1-2 рази на день. Згідно з дослідженнями, нанесення на нормальну шкіру зволожуючий засіб 3 рази в день підвищує чутливість до подразників.

Однак тим, у кого шкіра не вписується в класифікацію “нормальна”, варто копнути глибше. Вологість і гідратація – два різні способи підвищити рівень вологи в шкірі, які часто об’єднані в одній упаковці. Підвищення вологості будується на побудові і зміцненні шкірного бар’єру для запобігання трансепідермальній втрати вологи (TEWL). З цією метою використовуються окклюзіви і емоленти: перші – створюють на шкірі захисну плівку, другі – заповнюють проміжки між лусочками рогового шару, згладжуючи текстуру шкіри, що покращує її бар’єрні функції. У зволоженні такого типу потребує суха і чутлива шкіра, які схильні до стрімкої втрати води через випаровування з огляду на порушення бар’єрних функцій і брак ліпідів. У цю ж групу можна внести шкіру будь-якого типу, що піддаються регулярному впливу кислот і ретиноидов.

Емоленти в складі: cyclomethicone, dimethicone, isopropyl myristate, octyl octanoate, decyl oleate, isopropyl palmitate, isostearyl alcohol, castor oil, glyceryl stearate, jojoba oil, octyl stearate, propylene glycol, diisopropyl dilinoleate, isopropyl isostearate, collagen, elastin, keratin.

tude House Collagen Moistfull Cream містить хумектант, окклюзіви і емоленти: hydrolyzed collagen, butylene glycol, glycerin, hydrogenated lecithin, glyceryl polymethacrylate.

Багато окклюзіви потенційно комедогенних, тому їх варто використовувати з обережністю при схильності до акне, а також очищати спеціальним засобом особа двічі в день.

Окклюзіви в складі: lanolin acid, stearic acid, cetyl alcohol, lanolin alcohol, stearyl alcohol, caprylic / capric triglyderide, mineral oil, paraffin, petrolatum, silicone derivatives (cyclomethicone, dimethicone), squalene, lecithin, propylene glycol, cholesterol, candelilla, carnauba, beeswax, lanolin, stearyl stearate.

Skin & Lab Dr.Vita Clinic K Plus Red-X Cream – для сухої, чутливої шкіри, схильної до куперозу, містить кілька окклюзівов, емолентов, хумектантов: glycerin, butylene glycol, cetearyl alcohol, caprylic / capric triglyceride, dimethicone, beeswax, stearic acid, hydrogenated lecithin.

Гідратація – це наповнення клітин шкіри вологою, зв’язування її в потрібних шарах і утримування. Гідратація потрібна шкірі будь-якого типу, але особливо – збезводненої, який може бути і суха, і жирна. Для насичення вологою використовують хумектанти.

Хумектанти в складі: gelatin, glycerin, honey, hyaluronic acid, panthenol, propylene glycol, sodium / ammonium lactate, sodium pyrrolidine carboxylic acid, sorbital, urea, trehalose, aloe, lactic acid.

Hada Labo Hyaluronic Acid Light Lotion (для жирної шкіри) – гідратанти №1 в світі: glycerin, hydrolyzed hyaluronic acid, sodium acetylated hyaluronate, sodium hyaluronate.

Який склад вибрати?

Безумовно, на вибір будь-якого продукту впливає маркетинг. Так, компанії повідомляють в анотації і на постерах про те, що крем зволожує завдяки наявності п’яти видів гіалуронової кислоти, тому що давно перевірені і працюють хумектанти начебто сечовини і пропіленгліколю звучать непривабливо, дешево, а також були запідозрені в потенційну шкоду маркетологами “натуральної косметики” . Проте, саме ці хімічні сполуки – чемпіони гідратації. Така ж доля спіткала і мінеральне масло, яке є найголовнішим окклюзівом, входить до складу більшості аптечних засобів для атопічною і дитячої шкіри, але очолює гуляють по інтернету списки “Самих шкідливих інгредієнтів в косметиці”. Важливо знати, що і мінеральне масло, і масло жожоба будуть однаково шкідливі для жирної і схильної до акне шкіри.

Як часто і яким чином зволожувати?

Суха шкіра потребує двох типах зволоження всього: через низьку вироблення ліпідів і натуральних зволожуючих факторів її шкірний бар’єр завжди є пошкодженим, а значить волога стрімко випаровується. Комбінуйте окклюзіви з хумектантамі: вони можуть міститися як в одній формулі, так і в двох окремих продуктах (наприклад, зволожуючий лосьйон плюс крем зверху). Засоби з окклюзівном інгредієнтами завжди наносяться на попередньо гідратовану шкіру, це можна порівняти з банкою води, яку ми закриваємо кришкою, щоб запобігти випаровування.

Жирну і комбіновану шкіру можна зволожувати лише гидратацией, якщо у неї немає проблем з бар’єрної функцією через використання кислот або ретиноидов, а також перманентного агресивного очищення і ексфоліаціі. У зимову пору року потрібно додати крем з окклюзівамі для захисту шкіри від несприятливих погодних умов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.