How-to, How-to

Основний догляд за обличчям

Нам в команді Hitomi здається, що все вже давно все знають – всі ці прописні істини. Про догляд за шкірою обличчя. Про догляд за волоссям. Або захист від сонця.

Але потім ми проводимо індивідуальні консультації з підбору засобів нашим клієнтам і розуміємо, що багато губляться в різноманітті засобів, компонентів, поетапного догляду… Тому запускаємо ряд статей з базовими темами по догляду.

Мінімальний мінімум

Найголовніше в базовому догляді – очищення і зволоження. Навіть якщо ви забудете, в якій послідовності наносити тонер і есенцію, навіщо потрібні олійки в догляді за шкірою і що таке AHA-BHA кислоти, це не так страшно, як не дотримуватися цих двох етапів! Запам’ятайте найголовніше: якісно очистити шкіру обличчя від бруду, себума сальних залоз, залишків косметики, а потім зволожити хорошим засобом – це закриє базові потреби шкіри. Це основа, без якої шкірі обличчя буде тяжко. Решта засобів покликана поглибити цей базовий догляд. Але це найголовніше.

Якщо вам дійсно складно виділяти час на танці з п’ятьма банками, знайдіть свої відповідні засоби у очищенні та зволоженні – і це буде необхідний мінімум.

Основна вимога до засобу для вмивання – очистити шкіру обличчя без пересушування. Якщо шкіра суха, чутлива – вибирайте мус або кремовтй засіб. Для нормальної і комбінованої шкіри підійдуть пінки і гелі, вони зазвичай трохи активніші.

Наявність на упаковці засобу для вмивання привабливих написів про колаген, гіалуронову кислоту, ретинол, пептиди не більше ніж маркетинг. Для того, щоб ці компоненти реально подіяли, вони повинні бути доставлені в середні шари епідермісу і перебувати там тривалий час. Очевидно, що гель для вмивання, який знаходиться на шкірі не більше 30 сек, не може досягти такого ефекту. Введення в засіб з ПАВами краплі гіалуронової кислоти, молекули якої настільки величезні, що вони буквально не можуть пробитися крізь верхній шар дерми, – це прийом, щоб змусити вас сплатити за засіб більше. Єдине, що ці засоби  можуть бути трохи м’якшими, що в принципі плюс.

Наявність в складі олій на кшталт олії чайного дерева або евкаліпта підійде скоріше проблемній шкірі, але може викликати алергічну реакцію у чутливої. Взагалі все “натуральне та еко” для володарів чутливої ​​шкіри відразу сигнал бути насторожі – ефірні олії, прополіс і продукти бджільництва можуть бути сильними алергенами в косметиці. Зверніть увагу, якщо у вас є чутливість до подібних продуктів.

Отже, головна думка: очищення та зволоження – мінімальний мінімум мінімуму, який має отримати ваша шкіра.

Базовий догляд за шкірою.

Мінімальний мінімум – це скоріше ковток води в пустелі. А нам потрібен нормальний повноцінний раціон для шкіри. Тому якщо ми не в поході, то бажано дотримуватися базового догляду за шкірою.

Очищення

Тонізація

Зволоження/живлення

Захист від сонця

Відлущування

Вранці вмивання (пінка, гель).

Потім тонізація. Увага! При будь-якому типі шкіри вибирайте тонік БЕЗ спирту.

Зволожуючий крем за типом шкіри.

І сонцезахисний засіб – в наших широтах з березня по жовтень це необхідність. І ще – навіть якщо похмуро в цей період, ультрафіолет (UVA-промені) активний! Це означає, що використовувати засобів з SPF потрібно в такі дні.

Увечері подвійне очищення. Це означає, що недостатньо просто вмитися з пінкою. Попередньо необхідно зняти залишки макіяжу. Робити це можна за допомогою міцелярної води, гідрофільного масла, бальзаму.

І кілька разів на тиждень відлущування – пілінг, пілінг-скатка, скраб.

Поглиблений базовий догляд

Тут ми вводимо активні засоби за потребами шкіри. Наприклад, проти зморшок, акне або пігментації.

Очищення

Тонізація

Активні спецзасоби

Зволоження/живлення

Захист від сонця

Відлущування

Маски, патчі

У розширеному догляді з’являються засоби з концентрованим активним складом – сироватки, есенції, олії, концентрати. Найчастіше з сольним основним інгредієнтом – наприклад, ніацинамід для проблемної шкіри або ретинол для вікової.

З’являються маски – тканинні, альгінатні, кремові, плівкові. Також за потребами шкіри – зволоження, сяйво, очищення, ліфтинг.

Під очі використовується крем, призначений для цієї області. Може бути як базовим зволожуючим-живильним, так і зі спецефектами: проти зморшок, пігментації або набряклості. Для додаткового результату використовуємо патчі під очі – їх можна застосовувати хоч щодня.

Для відлущування вводяться кислотні пілінги для домашнього використання. Причому вони використовуються виключно ввечері з попередніми тестом на чутливість. І при обов’язковому застосуванні SPF днем.

Міфи

“Мені рано використовувати такі засоби”. – Ні, не рано. Гарна шкіра зараз не гарантує таку ж через 5-10-15 років. Щоб зберегти молодість шкіри, доглядати потрібно зараз.

“Ось коли з’являться зморшки, тоді і будуть використовувати засоби від зморшок”. – Коли з’являться зморшки, жоден крем допомогти не зможе. Тільки ін’єкційні методики. Фізіологію неможливо повернути назад просто кремом від зморшок. Якщо це не крем Азазелло, звичайно) Щоб зморшок не було завтра, нужно працювати з їх відсутністю сьогодні.

“Навіщо SPF для обличчя, я люблю засмаглу шкіру”. – З віком гарна засмага обличчя перетворюється в пігментні плями. Пам’ятаєте бабусь, у яких обличчя, плечі і руки виглядають як перепелине яйце з усіма цими плямами і цятками? Це і є відсутність сонцезахисних засобів.

“Умиватися треба до скрипу”. – Ні не треба. Таке агресивне вмивання тільки підсилює роботу сальних залоз. І в результаті жирна шкіра здається ще більш жирної, а суха максимально втрачає верхній ліпідний шар і висушується ще більше.

“Мені лінь робити масаж”. – Тут як у спорті. Хочеш гарне підтягнуте тіло – ходи на тренування. Хочеш підтягнутий овал обличчя – роби масаж. Ні? Ну тоді не буде ні того, ні іншого. Це питання бажання і мотивації.

Ваше обличчя завтра – результат ваших дій сьогодні.

Усім молодості та краси!

Ната і команда Hitomi

One thought on “Основний догляд за обличчям

  1. Наталія :

    Добрий день!Хочу спробувати користуватися Вашою косметикою.Сподобались підходи до справи та розуміння проблем,особливо чутливої зрілої шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.