Жирна шкіра

Повний порядок: черговість нанесення косметичних засобів

Як розібратися в мільйон корейських пляшок з косметикою і не психувати? Досить просто, якщо витратити час на читання нашого мануала. Все ясно і по пунктах.

Найголовніше правило, яке потрібно запам’ятати: всі продукти наносяться за принципом від самого легкого до самого щільному. Кислоти, ретиноїди і вітамін С у високій концентрації наносяться на суху шкіру, після чого робиться пауза в 10-20 хвилин перед іншими косметичними засобами.

Повний список засобів і черговість їх нанесення виглядає так.

ДЕНЬ: очищає піна – тонер – перша есенція – есенція – трітмент (кислоти або ретиноїди) – вітамін С – ампула – сироватка – емульсія / лосьйон – крем для повік – крем – сонцезахисний крем.

НІЧ: демакіянт – очищає піна – тонер – перша есенція – есенція – трітмент (якщо використовується 2 види кислот: 1 – АНА, 2 – ВНА) – ампула – сироватка – тканинна маска – масло – крем для повік – емульсія – крем – нічна маска .

Демакіяж

Саме з Азії в світ косметики прийшли очищаючі бальзами, креми, гідрофільні масла, стіки, які посунули на полицях в магазинах традиційне молочко. Ритуал очищення шкіри в Кореї і в Японії – святе. Використання масляних коштів має пояснення: декоративна косметика жирорастворима, тому добре очистити шкіру тільки водою і пінкою неможливо. Це легко перевірити, зробивши тест ватним диском і тонером: якщо після вмивання на ваті залишається слід з відтінком, це не означає, що тонік добре очищає, – це значить, що ви погано провели демакияж і очищення.

Крім цього, масло добре розчиняє секрет в порах і розм’якшує сальні пробки (ті самі чорні точки) – подібне розчиняє подібне, згадуємо уроки хімії! Висновок очевидний: масляне очищення – просто подарунок для жирної і проблемної шкіри! Суху ж – масло додатково захистить від негативного впливу води та очищувальних засобів.

Очищення

Вода і засіб для вмивання – все, що вам знадобиться. Азіатські продукти прекрасно піняться, створюючи менший контакт ПАР (поверхнево-активні речовини) зі шкірою, завдяки чому менше сушать шкіру. Запам’ятайте: чим краще спінити засіб, тим краще для шкіри. Створення пишної піни – окрема стаття витрат азіаток: сіточки, ступки, спонж. Ледарі можуть просто зупинитися на засобі з вбудованим піноутворювачем і економити час.

Ексфоліація

Цей етап не входить в щоденну рутину, але дуже важливий при використанні 1 раз в 4-10 днів в залежності від типу шкіри. Найвідоміші азіатські ексфоліатори – скатки, скраби, лосьйони з кислотами, маски-плівки, диски і навіть ватяні палички з особливою просоченням. Фантазія і маркетинг штовхають корейських виробників на винахід все нових форм продуктів, мета у яких одна: видалити шар відмерлих клітин, давши шкірі поштовх до оновлення і сяйва.

Тонізація

Продукт, що викликає найбільше здивування у людей, не знайомих із азіатської рутиною, – тонер. Азіати називають цей продукт по-різному: toner, skin, starter, softner. Найголовніше, що відрізняє їх від звичних нам європейських / американських тоніків – призначення: зволоження, а не очищення. Відповідно, більшість має густу текстуру і наноситься руками, а не ватним диском. Згідно з дослідженнями, рівень зволоженості шкіри після вмивання знижується в 2 рази вже через 20 секунд після висихання, тому потрібно встигнути нанести засіб, що перешкоджає втраті вологи, відразу ж після вмивання на злегка вологу шкіру. “Правило 3 секунд” придумали маркетологи, і саме воно зробило стартер корейського бренду Holika Holika таким популярним у всьому світі.

Важливий нюанс: у японців роль тонера виконує лосьйон (тонер), а у корейців “лосьйон” – це легкий крем.

Есенція

Рідкісний “звір” в звичній нам косметиці, але центральний і зв’язує – в азіатській. Ця категорія засобів підсилює проникнення і роботу інших косметичних продуктів, завданих зверху, на 30-40%. Відмінно проникає в нижні шари епідермісу завдяки легкій текстурі. За ефектом есенції можна порівняти з сироватками.

Ампули

Ампула – це висококонцентрованих есенція, свого роду бустер, тому використовується курсами.

Тканинна маска

Використовується після всіх продуктів з легкою текстурою. Несподівано? Якщо ви використовуєте маску як засіб миттєвої краси перед виходом у світ, використання есенції і ампули можна пропустити, щоб уникнути липкості і перевантаження шкіри, через що декоративна косметика може просто поплисти.

Масло

Раптово з аутсайдерів косметичних засобів масло стало вибиватися в лідери. У цьому є певний резон, оскільки масло добре проходить в пори шкіри і працює. Не варто боятися жирності, адже використовуючи певні трюки, можна домогтися результату без неприємних побічних ефектів. Масло можна вводити на будь-якому етапі до крему, якщо ви прямуєте багатоетапної системі нашарування продуктів.

Емульсія і лосьйон

Легкий крем по своїй суті, масло в воді. Емульсії і корейські лосьйони мають легку тягучою текстурою, тому ідеальні в якості базового зволожувача для жирного і комбінованого типів шкіри, які не переносять щільні продукти.

Крем

Фінальний етап в денний схемою догляду по-азійському. Він може замінювати емульсію / лосьйон, а може наноситися зверху. Крем покликаний створювати на шкірі захисний бар’єр, що запобігає втраті вологи, контролюючий секрецію сальних залоз, захищати від негативного впливу навколишнього середовища і сонця, зволожувати, живити і виконувати специфічні завдання для різних типів шкіри. Крем можна використовувати тільки вночі, якщо в ньому не міститься SPF, залишивши на день лише емульсію / лосьйон.

Нічна маска

Дозволить вичавити максимум! Ця категорія продуктів здатна навіть гарбуз перетворити в людини за одну ніч. Маски створюють на шкірі своєрідну плівку, що перешкоджає випаровуванню вологи, завдяки чому всі кошти, нанесені під неї, працюю краще.

Міст

Може наноситися замість тонера, а також протягом для додаткового зволоження. Якщо у вашому базовому зволожуючому засобі є гіалуронова кислота, розпилюйте перед його нанесенням на шкіру мист – молекула гиалурона притягує тисячі молекул води, а значить, ви візьмете максимум з косметичних продуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.