Акне, Пори

Я втомилася носити маску!


Привіт, я Ната – і карантинні маски мене вже дістали! Хай йому фізична незручність, але виникають і косметологічні проблеми.


Маскне – новий термін, який нам подарувала всесвітня пандемія COVID-19. Так називають подразнення, акне після носіння захисних медичних або тканинних масок. Термін утворений від злиття слів mask і acne.


 Зрозуміло, що маску треба міняти кожні дві години, але, давайте зізнаємося чесно, хто цього дотримується! Немає можливості, часу і, відверто кажучи, бажання. Тому більшість тримає маску в кишені або сумці, надягаючи за потребою в приміщеннях та громадських місцях та змінюючи на нову або випрану у кращому випадку раз на добу.


А скільки пилу, бруду, бактерій ми несемо на обличчя кожного разу, коли вдруге-втретє надягаємо ту ж саму маску? Плюс виділення шкірного сала, піт, залишки косметики або крему для обличчя – все це накопичується на внутрішній стороні маски або вбирається в тканину. Додатково ускладнює ситуацію парниковий ефект, що створюється маскою та теплим вологим повітрям дихання.


Я помітила, що після носіння масок у мене стали більше забиватися пори, чорні точки з’явилися не тільки на носі та підборідді, а й навколо губ (можливо, ви не звертали увагу, але придивіться при хорошому яскравому освітленні до облямівки губ, – напевно побачите чорні точки різного ступеня вираженості). Багато моїх знайомих скаржаться на ще більш катастрофічну реакцію шкіри – подразнення, почервоніння, запалення. Загалом пандемія додала нам нового головного болю.

Оскільки маски найближчим часом знімати нам явно не світить, треба приймати їх як даність та намагатися мінімізувати наслідки носіння.


Радять носити лляні, шовкові або бавовняні тканинні маски замість неопренових. Я вибрала лляну, – помітила, що під нею шкіра менше потіє. Якщо носити медичні одноразові маски, то з акцентом на слово “одноразовий”.  Як там в заїждженому жарті: “Викиньте нарешті ту саму одноразову маску, що вірою та правдою служила з квітня!”

Краще мати декілька тканинних масок на день або утилізувати одноразову після кожного носіння. Я чесно зізнаюся, ношу одну маску протягом дня, але обробляю її спиртовмісним спреєм до/після надягання – хоч якісь бактерії та приб’ються.


З приводу догляду, Америку не відкрию – я роблю наголос на ретельне очищення, заспокійливі засоби, кислоти та пілінги. Уникаю травмуючих скрабів – від них стає тільки гірше, якщо є висипання, а на чорні точки вони не впливають від слова зовсім. Використовую спонж конняку або щіточки. Тут важливо не впасти у крайнощі та не пересушити шкіру, здираючи весь захисний шар, відкриваючи шлях бактеріям.

ОЧИЩЕННЯ


Окрім засобу для вмивання я обов’язково використовую гидрофильное масло або твердий бальзам-масло для очищення. Наноситься масло на суху шкіру прямо на макіяж, масажується, потім додається вода, масло перетворюється в емульсію, яку легко змити. Потім використовую пінку або гель для вмивання.


Особлива формула гідрофільного масла пов’язує бруд, жир, залишки косметики, видаляє навіть водостійкий макіяж або стійкі тональний засоби та відмінно очищає пори. Бестселер серед таких засобів гидрофильное масло японського бренду Hada Labo. У ньому немає мінеральних камедогенних масел, воно добре емульгує та дуже економне – такого флакона із дозатором мені свого часу вистачило на рік +.

ПІЛІНГИ


Кілька років тому засоби із кислотами в складі витіснили механічні скраби домашнього догляду. Якщо раніше кислотні пілінги асоціювалися тільки з салонним доглядом, то зараз виробництво поставлено на потік для особистого використання. Скраби з великими нерівними частками дряпають шкіру, травмують її, відлущування відмерлих клітин відбувається нерівномірно. І скраби ніяк не борються з чорними точками на відміну від кислот.

У кислот спектр впливу на шкіру ширше – боротьба з пігментацією, постакне, відлущування, освітлення чорних крапок. Звичайно, домашній догляд не рівня салонному за ступенем концентрації, але ефект значний. Плюс зручно, що є різний формат – лосьйон, сироватка, крем, маска.


Я дуже люблю корейські пілінги-скатки. Вони зовсім не агресивні, з видимим моментальним ефектом. Перепробувала, напевно, масу всіляких, найбільше подобаються від Mizon (з грейпфрутом взагалі любов-любов, але її зняли з виробництва) та Benton.

Пілінг-скатка Benton PHA Peeling Gel працює за принципом всіх таких коштів – наноситься на суху шкіру після вмивання, потім кінчиками пальців дві хвилини робимо масаж. Засіб перетворюється в катишки на шкірі (тому і скатка!), потім змивається водою і вуаля, шкіра на дотик оксамитова і гладенька! У складі цієї скатки лактобіоновая кислота, на відміну від інших кислот ця неагресивна, працює ніжно і м’яко.


Повторюся знову, що скраби – то зло. Тому я використовую лише дрібноабразивні пілінги, наприклад, неймовірний ексфоліант Dr.Brandt Microdermabrasion – дрібні часточки в кремовій текстурі з охолоджуючим ефектом полірують шкіру так, що до неї хочеться торкатися знов і знов. Пілінг позиціонують, як аналог салонної процедурою, – і я готова  це підтвердити. Є тільки один мінус засобу – ціна!)) Тому доводиться шукати аналоги. А гарний аналог якщо і є, то найчастіше теж за негуманною ціною. Але добре, що є виробники, які випускають мініатюри своїх засобів!


Пілінг Triple Action resurfasing peel від преміум-бренду Institutum в обсязі 20 мл – ефект шикарний, а цінник не кусається. Потрійна дія: мікродермабразія механічна, відлущування кислотами та одночасно догляд. 

– Кремовий ексфоліант, який відмінно шліфує поверхню шкіри за рахунок дрібних частинок.- Гліколева, саліцилова кислоти та ензими папайї у складі відповідають за кислотний пілінг. – Ретинол, гіалуронова кислота, вітамін Е та провітамін В5 – працюють із пігментними плямами, зморшками і порами. При цьому оскільки пілінг знаходиться на шкірі нетривалий час і змивається, можна не побоюватися реакції шкіри, яка іноді буває на ретиноїди.


У пілінгу трохи специфічний запах, але до нього звикаєш. А заради такої крутої дії так тим паче.Наноситься на вологу шкіру, хвилинний масаж та змити. Після використання може бути легке почервоніння, не лякайтеся!Після такої процедури ідеально використовувати тканинну маску із заспокійливим ефектом: з центеллою, алое вера, чайним деревом.

МІСЦЕВІ ЗАСОБИ


Відкриття століття для мене – засоби для висипань і запалень, що працюють із конкретною ділянкою шкіри, де є проблема. Наприклад, є дуже зручний формат у вигляді патчів – наклеїв на ніч і на ранок запалення менше. Але ефект залежить від виробника, – я іноді потрапляла на результат “що радіо слухав”.

Але взагалі мій фаворит – це крем від Benton Goodbye Redness c центеллою азіатською та олією чайного дерева.

Легкий крем з приємним ароматом, трохи охолоджуючим ефектом, не залишає слідів або нальоту, знімає свербіж. Реально крутий робочий засіб, на ранок запалення, якщо не зникне, то точно стане менше. Дуже економний продукт, тим більше можна замовити мініатюру в 15 мл.

ГАДЖЕТИ-ДЕВАЙСИ


Зі щіточок я використовую Foreo, у мене версія міні, очищення за рахунок вібрації. Але взагалі підійде будь-яка щітка, синтетика або силікон. Побачила цікаву щітку від Benton. Вона незвичайна тим, що всередину за допомогою невеликої кнопки закачується повітря, за рахунок цього змінюється форма щіточки і ексфоліація стає відчутнішою. Якщо Foreo працює від акумулятора та має вібрацію, то Benton без спецефектів, але трансформація форми впливає на застосування.

В іншому все стандартно – нанести улюблений засіб для вмивання і масажними рухами очищати шкіру обличчя. Я використовую будь-які такі гаджети декілька разів на тиждень. Виробники пишуть, що можна і щодня, але я вважаю, що механічна дія на шкіру не повинно бути частою та дотримуюся днів м’якого очищення.

Пост починає нагадувати простирадло, тому час закінчувати. Але ж не розказала і третини! Про ложку уно, круті серветки для носа від чорних крапок, маски-плівки… Буде в наступних постах, stay tuned! І бережіть себе!

Ната и команда Hitomi!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.