Чутлива шкіра / купероз

Купероз і розацеа: як доглядати за шкірою?

Купероз – це стійке розширення капілярів, при якому втрачається еластичність судин і здатність зворотного звуження. Здорові стінки капілярів розширюються, коли необхідно посилення кровопостачання, і звужуються, коли потреба зникає. При купероз стінки уражених капілярів втрачають цю здатність, мікроскопічні м’язові волокна, які виконували цю функцію “паралізуються”, стінки капілярів ослаблені. Під тиском крові посудину розширюється більше, ніж в нормі, а назад звузитися вже не може. Стійке почервоніння, реактивність, гіперчутливість – перші ознаки схильності до куперозу, що вимагає зміни догляду на спеціальний.

Розацеа – хронічне рецидивуюче захворювання шкіри обличчя, що характеризується почервонінням, розширенням дрібних і поверхневих судин шкіри обличчя, освітою папул, пустул і набряком. Розацеа має кілька форм і вимагає системного медичного лікування, підібраного дерматологом, тому ми зупинимося лише на базових принципах догляду.

Купероз і розацеа – різні захворювання, які об’єднує лише чутливість шкіри і крихкість капілярів. Жити з куперозом і розацеа складно, тому що захворювання мають багато тригерів (провокаторів). Список тригерів розацеа, складений відомим дерматологом Джонатаном Вілкін, який зараз працює в FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів – агентство Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США, один з федеральних виконавчих департаментів), виглядає переконливо:

  • їжа – печінку, сметана, сир (крім сирного), йогурт, шоколад, ваніль, соєвий соус, екстракт дріжджів (крім хліба), винний оцет, баклажани, авокадо, шпинат, банани, цитрусові, деякі бобові, томати, червоні сливи, родзинки , інжир, гострі і гарячі страви, а також продукти з високим вмістом гістаміну;
  • температура – сауни, лазні, перегрів;
  • погода – сильний вітер, мороз, вологість, сонце;
  • ліки – топічні стероїди, вазодилататори;
  • напої – алкоголь, зокрема, червоне вино, джин, бурбон, пиво, горілка, шампанське;
  • гарячі напої, включаючи гарячий шоколад, чай, кава, глінтвейн;
  • емоційний стан – стрес, тривожність;
  • фізичні навантаження – вправи, робота, пов’язана з підняттям важких предметів;
  • медичні стану – менопауза, хронічний кашель, синдром відміни кофеїну;
    косметика – ряд спреїв для особи, зокрема, містять в складі спирт і екстракт кінського каштана, а також сильні аромати, косметика зі спиртом або ацетоном в рідкому вигляді, будь-яка косметика, що викликає почервоніння і печіння.

Згідно з дослідженнями National Rosacea Society, найчастіше разражение шкіри з розацеа провокують спирт (66%), гамамелис (30%), аромати (30%), ментол (21%), м’ята перцева (14%) і масло евкаліпта (13%) .

Очищення

Вибирайте засоби з піноутворювачем або збивайте кремові продукти в пишну піну з допомогою сіточки. Таким чином ви мінімізуєте контакт потенційних подразників у вигляді ПАР зі шкірою. Ідеально – вибрати очисники на безмильной основі або містять до 10% мильної основи в складі. В даний час все більше виробників обирають пави на рослинній основі, наприклад, глюкозид кокоса, що отримується з висушеної м’якоті кокоса і фруктового цукру, або кокосовий сocamidopropyl betaine. pH продуктів краще вибирати максимально близький до кислотно-лужного балансу шкіри. Вмивайтеся тільки водою кімнатної температури. Після вмивання не тріть обличчя рушником, використовуйте м’які серветки і м’яко промаківайте шкіру.

Догляд

Якщо ви використовуєте спеціальні дерматологічні продукти для лікування шкіри, витримуйте 5-10-хвилинну паузу між цими засобами і вашим звичайним зволожуючим кремом. Не захоплюватися контрастним умиванням, саунами, протирання шкіри кубиками льоду, забути про скарб, віддавши перевагу скатка з ензимами і м’якими кислотами 1 раз в 10-14 днів. Корисні речовини в складі – зміцнюють капіляри, протипоказані – підсилюють мікроциркуляцію, що викликають місцевий прилив крові. Вибирати максимально нейтральні засоби і ті, які зміцнюють гідроліпідну мантію, захисні функції шкіри, а також містять емоленти, максимально захищають шкіру від агресії зовнішнього середовища.

Шукайте в складі косметичних засобів ферменти галактомісіс, астаксантин, гіалуронову кислоту, кераміди, заспокійливі і сосудоукрепляющим екстракти, омеги, і уникати потенційних подразників, серед яких – ретиноїди, вітамін С (його можна використовувати тільки при купероз, але обережно), спирт, ефірні масла . Вибір інгредієнтів в догляді за шкірою з куперозом і розацеа будується на їх дії: сосудоукрепляющим речовини (рослинні сапоніни – з солодки, рускусу, хвоща, кінського каштана, транексамова кислота), інгібітори запалення (ліпосомальні форми рослинних екстрактів, гамма- і альфа-ліноленова кислоти , пантенол, альфа-бісаболол), антиоксиданти (флавоноїди і поліфеноли, олігомерні проантоціанідіни (ОРС), ефіри вітаміну С і вітаміну Е (після ферментативного розщеплення), глутатіон, коензим Q10, ресвератрол, куркумін, астаксантин). На сьогоднішній день клінічно підтверджено сприятливий вплив есцину (з екстракту кінського каштана), лакричника, центелли азіатської (у високій концентрації), ніацин. Крім цього, хіміки розробили пептиди, які in vitro змінюють експресію деяких білків ендотелію капілярів. Кінський каштан ефективний в профілактиці почервоніння шкіри, викликаних припливом крові, покращує кровообіг. Головна дійова засіб – есцин, який зміцнює судини і одночасно надає заспокійливий, охолоджуючий ефект. Екстракт календули зміцнює кровоносні судини і капіляри, має протизапальну, протимікробну дію, способствовует швидкому загоєнню шкіри. Екстракт з кореня рускуса завдяки вмісту сапонінів допомагає проти розширених судин, зміцнюючи їх стінки, швидко знімає почервоніння.

У лікуванні шкіри з розацеа є невеликий плюс: проникність шкіри в зонах пошкодження висока, що гарантує гарне проникнення лікувальних компонентів. Однак це ж і мінус, оскільки невідповідні засоби можуть погіршити стан.

Обов’язкова умова боротьби з куперозом і розацеа – зміцнення капілярів зсередини, тому обов’язковий прийом вітамінів С, Р, К, транексамновой кислоти, які роблять стінки судин менш ламким і більш стійкими до агресивних дій навколишнього середовища, а також омега 3, яка побічно впливає на капіляри за рахунок зміцнення серцево-судинної системи в цілому.

Ряд косметологів радить звернутися для лікування купероза до мезотепаіі, проте це спірний момент, оскільки інвазивні методики – серйозна травма для шкіри. Втім, саме важливо, що потрібно знати про куперозе – прибрати “судинні зірочки” під силу тільки лазеру. Всі косметичні засоби працюють на мінімізацію проявів і перш за все – на профілактику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.