Хімія

Революційні тренди в косметиці та косметології

В кінці 2017 року світовий лідер в області глобальної стратегічної інформації та аналітичних досліджень Euromonitor International опублікувала дослідження трендів в beauty-індустрії. Про зміну традиційної системи по догляду за собою говорять і фахівці в цій галузі. І вони, на наш погляд, революційні.

Найголовніший тренд – захист шкіри від індустріального забруднення, air-pollution. Одним з піонерів в цьому русі був французький Institut Esthederm, який запропонував захищати шкіру від негативного впливу атмосфери міста спеціальними продуктами з клітинної водою і невагомими екранами. Трохи пізніше випуском засобів з такою ж завданням зайнялися найбільші виробники – від Lancome до Avon. Захист від вихлопних газів тепер стоїть на одному щаблі з захистом від сонця: це довгострокове вкладення в красу і молодість, ефект від якого споживач помітить через багато років, порівнявши себе з ровесниками. Найбільші зусилля в роботі над такими засобами прикладають країни Азії, в яких рівень забрудненості повітря досягає катастрофічного (нагадаємо, що традиційні “медичні” маски стали буденністю на вулицях в Південній Кореї в зв’язку зі смогом і рівнем свинцю в повітрі). Ключові інгредієнти майбутнього – ніацинамід і аскорбінова кислота, антиоксиданти.

Другий важливий тренд – в корені новий підхід до лікування сухої і проблемної шкіри. За словами одного з найавторитетніших фахівців естетичної медицини і косметологи тійно Орасмяе-Медер, нові відкриття в області мікробіома привели нас до відмови від очищення шкіри до скрипу – тепер ми доглядаємо за своїми трильйонами друзів-бактерій, що живуть на шкірі, використовуємо багато пребіотиків, пробіотиків , відмовляємося від кислот, похідних ретинолу в препаратах, що призначаються для профілактики, від бензоілпіроксіда, спирту, антисептиків. По-суті, щоб вилікувати проблемну шкіру, потрібно відмовитися від надмірної агресії на користь продуктів, які відновлять мікрофлору і гідроліпідну мантію.

Її слова підтверджує міжнародний б’юті-експерт Орелі Гійо. Новітні дослідження показують, що постійне використання кислотосодержащих препаратів в перспективі негативно впливає на шкіру. На своєму виступі в Києві фахівець рекомендувала використовувати їх короткими курсами і виводити з рутини поступово або наносити точково на проблемні ділянки. По-перше, постійне використання кислот истончает шкіру і підсилює її чутливість, по-друге, шкіра має заданий генетично кількість оновлень, тому посилення її поновлення в кінцевому рахунку призводить до того, що в певному віці процес загальмується, по-третє, шкіра звикає до кислотному рівню pH і змінює власний, що відбивається на результативності (ви просто перестанете бачити ефект).

Цікаво, що світова косметологія вже відходить від протезування і інвазивних методик, оскільки те, що зараз радикально змінює шкіру, може негативно позначитися на ній в перспективі. І Тійна, і Орелі говорять про те, що будь-які проколи – це травми для шкіри, порушення її цілісності та бар’єру. Лікування сухої, роздратованої шкіри зараз починається з відновлення гідроліпідної мантії, мікрофлори, харчування та захисту. Введення зволожуючих препаратів інвазивними методами не тільки не ефективно, оскільки їх виведення прискорюється від відсутності захисного бар’єру, а й погіршує стан шкіри в зв’язку з травматичністю. Якщо спростити, то лікування може проходити так: спершу за допомогою зовнішніх препаратів відновлюється шкіра, а потім по необхідності препарати вводяться в дерму за допомогою ін’єкцій. В іншому випадку включається ефект “підсаджування на голку”: жінка отримує відмінний результат, який швидко проходить, і вона йде за наступною дозою.

Крім цього, в косметології вже є доказова база, яка підтверджуючого ефективність ботулоподобних пептидів, які працюють при топическом нанесенні. Зрозуміло, альтернативи повного блокування передачі імпульсів в м’язи поки немає, тому ботулотоксин все ще є незамінним. Як і корекція носогубних складок філлерамі, оскільки жоден косметичний засіб не впорається з вирішенням цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.